Covid-19 rikthehet në Dibër

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.245 teste të realizuara, 177 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistruar 105 raste, në Kumanovë-26, në Dibër-1, Shtip-15,Tetovë-13, Strugë-1, Veles-1, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Vallandovë-1, Sveti Nikollë-1, Negotinë-1.

-Jo zyrtarisht njoftohemi se në komunën e Dibërs, faktikisht në fshatin Kosovrast i Poshtëm është paraqitur një rast pozitiv me Covid-19. Bëhet fjalë për një paciente e cila është paraqitur në Spitalin e Përgjithshëm të Dibrës me temperaturë të lartë. Pacientja para tre vitesh është operuar nga një sëmundje në kokë dhe vjen në Spitalin e Dibës me temperaturë të lartë rreth 40 gradë, hopitalizohet, trajtohet me terapi adekuate dhe me pas transportohet për në klinikën e Shkupit ku konstatohet se pacientja rezulton pozitive me virusin Covid-19 – deklaroi Hekuran Duka, përcjell DibraJon.

Aktivitetet që do ti ndërmer Shtabi Operativ Komunal në lidhje me këtë rast janë që hyrje/daljet nga Kosovrasti do të kontrollohen reptësisht nga pjestarët e MPB-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: NDALOHET KOPJIMI! Faleminderit për mirëkuptimin!