Korabi nis pregaditjet me pesë përforcime (FOTO+TABELA)

Klubi dibran i futbollit, Korabi, siç duket e ka marrë seriozisht ngjithjet në ligën e dytë të futbollit në Maqedoni.

Së fundmi klubi përmes një postimi në faqjen zyrtare të klubit u ka uruar mireardhje pesë përforcimeve të reja, me çka po punohet për rritjen e kualitetit të grupit, transmeton DibraJon.

Dje pesë futbollistët e rrinj, Aleksandar Celeski, Ljupce Trpeski, Martin Lekoski, Ermond Arsllani dhe Oliver Mitreski janë  njoftuar me pjesë tjetër të grupit ku edhe kanë nisur fazën përgaditore për sezonin 2018/19.

DibraJon më poshtë në mënyrë grafike ua sjell disa të dhëna për futbollistët e rinj.

  • Aleksandar Celeski

Datëlindja/Mosha

24.08.1996(21)

Nacionaliteti

Maqedonas

Lartësia

1.80m

Pozicioni

Sulmues anësor

Celeski në  merkato vlerësohet me 680 mijë euro por në klubin diban vejn si transfet i lirë. 21-vjeçari më herët ka qenë pjesë e FC Strugës, Tikveshit dhe Carev Dvor-it.

  • Ljupce Trpeski

Datëlindja/Mosha

24.07.1994(23)

Nacionaliteti

Maqedonas

Lartësia

1.85m

Pozicioni

Mesfushor-Mbrojtës qëndror

Trpeski në  merkato vlerësohet me 230 mijë euro por në klubin diban vejn si transfet i lirë. 23-vjeçari më herët ka qenë pjesë e FC Strugës, Carev Dvor dhe Pelister-it.

  • Martin Lekoski

Datëlindja/Mosha

03.05.1996(22)

Nacionaliteti

Maqedonas

Lartësia

1.84m

Pozicioni

Qendër Mbrojtës

Lekoski është pjesë e Përfaqësueses Maqedonsase të futbollit U20, dhe në merkato vlerësohet me 230 mijë euro por në klubin diban vejn si transfet i lirë. 23-vjeçari më herët ka qenë pjesë e Euro Milk dhe Metalutgut të Shkupit.

Gjithashtu me kampionët e ligës së tretë janë bashkuar Ermond Arsllani si dhe portieri Oliver Mitreski.

  • Ermond Arsllani

  • Oliver Mitreski


DibraJon

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: NDALOHET KOPJIMI! Faleminderit për mirëkuptimin!