Koronavirusi/ Edhe katër të prekur në Dibër

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste të reja me  koronavirus.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 15 raste, në Dibër 4, në Kumanovë 2 dhe në Ohër 1 rast.  Me rastet e fundit, deri në ora 12:00 numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 shkon në 136, prej të cilëve 1 është shëruar kurse 2 kanë ndërruar jetë, transmeton DibraJon.

Numri i përgjithshëm i të prekurit me koronavirus në qytetin tonë ka arritur në 40.

RRINI NË SHTËPI!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: NDALOHET KOPJIMI! Faleminderit për mirëkuptimin!