“Trofeu i Maqedonisë”, Ardit Marku rradhitet i treti

Sot në Shkup në sallën e sportit Kale nën organizim e Federates se Karatesë së Maqedonisë u organizua turneu jubilar “Trofeu i Maqedonisë”, shkruan DibraJon.

Në këtë eveniment ndërkombëtar ishin të pranishem sportistët me elitar të të gjitha shteteve ballkanike në konkurencën e senioreve.

Sportisti nga Dibra Ardit Marku i KK raniku, mori pjesë në kategorinë e senioreve në -60 kg dhe arriti të fitojë vendin e 3-të. Ky evenimet u transmetu në transmetim direkt edhe nga televizjoni MTV1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: NDALOHET KOPJIMI! Faleminderit për mirëkuptimin!